Norwid | 2023

Koncert poezji Kamila Cypriana Norwida dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Wykonawcy: 

  • KASIA PIETRZKO TRIO
    • Kasia Pietrzko – fortepian, kompozycje, wybór tekstów
    • Andrzej Święs – kontrabas
    • Piotr Budniak – perkusja
  • MACIEJ KĄDZIELA – saksofon
  • ANDRZEJ CHYRA – recytacje

Data i miejsce: 

16 listopada 2023, godz. 18.00
Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
ul. Gen. W. Sikorskiego 10, 65-454 Zielona Góra (zobacz na mapie Google)

Bezpłatne wejściówki/zaproszenia

można odebrać w dniach 14 i 15 listopada 2023 w godzinach 12.30-15.30 w biurze projektu „Miejsce spotkania” w siedzibie OHP przy ul. Zamenhofa 1 w Zielonej Górze (zobacz na mapie Google)

lub

16 listopada 2023 na godzinę przed koncertem w Planetarium Wenus. 

Uwaga:

Koncert

został wydany 22.09.2022 roku w formie albumu płytowego.  “Norwid” to zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa.

Słowa zamknięte w wersy poezji, okraszone wyrafinowanymi dźwiękami oscylującymi wokół poezji śpiewanej i jazzu mają skłonić nas do refleksji o odwadze, determinacji, niezłomności, honorze, solidarności i nadziei wbrew nadziei.

Za pomocą muzyki i poezji chcemy połączyć wątki historyczne, patriotyczne i zachęcić do refleksji nad wolnością. Wolność jest nam zadana a nie dana.

Kamil Cyprian Norwid (1821-1883)

to polski poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof żyjący w czasach zaborów. Twórczość Norwida, trudna do zrozumienia dla jemu współczesnych, została zapomniana po jego śmierci. Został odkryty ponownie dopiero w okresie Młodej Polski i odkrywany jest do dziś. Pytania, które stawia poeta, wizje, które roztacza, problemy, nad którymi się pochyla, są także udziałem naszego pokolenia. Spektakl koncertowy ma dostarczyć nowych wrażeń i nowych pokus, by po tę poezję sięgnąć na nowo, bez obciążeń i szkolnych uprzedzeń.

Plakat promujący koncert "Norwid" w Zielonej Górze

plakat promujący koncert "Norwid" w Zielonej Górze
Koncert Norwid 2023 | Zielona Góra - plakat
Przewiń na górę